Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Porady pielęgniarki
  • Zarejestruj

 

 

Statystyki pokazują, że Polacy niechętnie korzystają z usług dentystów i posiadają liczne braki w uzębieniu, ale z odsieczą przychodzi stomatologia, która oferuje szeroki wachlarz różnych metod uzupełniania takich ubytków – od tradycyjnych protez wyjmowanych, poprzez protezy stałe lub stabilizowane na implantach, aż po same implanty. W naszym kraju najpopularniejsze są dalej te pierwsze, głównie przez ich stosunkowo niską – przynajmniej w porównaniu do reszty wymienionych rozwiązań – cenę.

 

Dlaczego warto pomyśleć o protezie?

Przede wszystkim proteza poprawia estetykę uśmiechu i sprawia, że osoby, które utraciły własne uzębienie, mogą z powrotem cieszyć się nowym wyglądem. Proteza ma jednak nie tylko funkcję estetyczną, gdyż nawet utrata kilku niewidocznych zębów potrafi negatywnie odbić się na naszym zdrowiu: pojawiają się wady wymowy, zgryzu lub problemy z układem pokarmowym. Ponadto osoby, które straciły zęby w odcinku bocznym, często uskarżają się na bóle głowy. Zęby stanowią również „rusztowanie” dla skóry twarzy i bez ich podparcia dochodzi do jej szybszego wiotczenia, co nas widocznie postarza. Ubytki zębowe negatywnie wpływają również na pozostałe, nieraz zdrowe zęby, które bez oparcia ze strony sąsiadów zaczynają się z czasem chwiać i tracić stabilność.

Zęby w szklance?

Wiele osób decyduje się na ruchomą protezę z różowego akrylu, gdyż jest ona najtańszą opcją na uzupełnienie braków w zębach, ale jednocześnie jest to rozwiązanie mało komfortowe, gdyż pod protezę często wchodzą drobinki jedzenia, a ona sama jest niestabilna i potrafi wypaść w najmniej odpowiednim momencie. Ponadto do noszenia jej trzeba przywyknąć, a duża płyta podniebienna zmniejsza doznania smakowe oraz wywołuje u niektórych osób – przynajmniej w pierwszym okresie użytkowania – odruch wymiotny. Proteza akrylowa wyklucza również gryzienie twardych pokarmów, np. orzechów lub jabłek. Nic dziwnego, że bywa ona często przyczyną dyskomfortu, wstydliwych sytuacji i problemów z samooceną.

Proteza akrylowa jest alternatywą w przypadku, gdy w jamie ustnej nie ma warunków do wykonania protezy szkieletowej, która jest wygodniejsza w użytkowaniu, bardziej estetyczna i lepiej imituje prawdziwe zęby, a ponadto może zostać przymocowana zamkami lub klamrami, dzięki czemu pozostanie nieruchoma. Coraz popularniejsze w stomatologii staje się również mocowanie protez na implantach. Taka stabilizacja protezy nie tylko eliminuje problemy z żuciem i zapobiega zanikowi, ale przede wszystkim daje poczucie komfortu oraz sprawia, że znika uczucie obcego ciała w jamie ustnej. Na stałe przymocowany w jamie ustnej jest również most protetyczny.

Konieczna czy zbyteczna?

Protezy stomatologiczne pozwalają zastąpić brakujące zęby i uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych, a ponadto odtwarzają funkcje jamy ustnej (żucie, mowa, wygląd twarzy). Należy dbać o nie jednak tak samo jak o naturalne zęby, gdyż na nich też zbiera się kamień nazębny oraz osad z kawy i herbaty. Jest to bardzo ważne, gdyż źle czyszczona proteza szybko prowadzi do stanów zapalnych i chorób dziąseł, a także sprzyja nieprzyjemnemu zapachowi z ust.

 

http://www.e-hipokrates.com/baza-wiedzy/lekarze-pacjentom/kiedy-czas-na-proteze-zebowa-stomatologia-wychodzi-naprzeciw-potrzebom.html


Centrum Językowe Konik | ul. Słowiańska 17/1 | 67-200 Głogów | woj. dolnośląskie | email: centrum.j.konik@gmail.com | tel. 767 275 323 | NIP: 6932012973

Dlaczego mówią, że jesteśmy najlepsi?

  • możliwość zatrudnienia się na warunkach niemieckich, co przekłada się na relatywnie wyższe zarobki wypłacane według przejrzystych zasad 

  • mnóstwo nowych, atrakcyjnych ofert pracy każdego dnia – szansa wyboru dogodnej lokalizacji w Niemczech

  • wykwalifikowana, służąca poradą i pomocą kadra – jesteśmy nastawieni na współpracę z Tobą 24h/doba/7 dni w tygodniu

  • darmowe kursy języka niemieckiego i wsparcie doświadczonych pielęgniarek

  • dbamy o Twoje bezpieczeństwo – możesz w każdej sytuacji liczyć na nasze wsparcie, także w najtrudniejszych przypadkach.  

  • Nagroda Specjalna dla Centrum Językowego Konik w konkursie pod tytułem "Pracodawca Godny Zaufania"

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami)