Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Porady pielęgniarki
  • Zarejestruj

 

 

W okresie wzmożonych upałów chorzy na serce odczuwają jeszcze większy dyskomfort i gorsze samopoczucie niż zdrowe osoby. Wysokie ciśnienie oraz ciężkie i gorące powietrze jeszcze bardziej przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia chorego, potęgując dolegliwości związane z niewydolnością układu krążenia.

 

Jak im zapobiec ?

Pierwszym i najważniejszym zaleceniem od lekarzy jest oczywiście regularne przyjmowanie leków. Prócz tego, chory powinien zostawać pod stałą opieką lekarza prowadzącego i w razie potrzeby skorzystać z hospitalizacji.

Pij dużo wody!

W czasie gorących dni apetyt w ciągu dnia nieco maleje, a organizm ma zwiększoną potrzebę uzupełniania płynów, dlatego zwłaszcza chorzy nie powinni dopuszczać do sytuacji nadmiernego pragnienia. Butelka wody to niezbędny towarzysz chorego w ciągudnia niezależnie, gdzie się znajduje i co robi. By nie dopuścić do odwodnienia, chory powinien pic małymi łykami co kilka minut. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mogą pić przez cały dzień czystej wody, jest woda z miętą i cytrusami, schłodzony niesłodzony  kompot z owoców sezonowych lub tradycyjna herbata także w wersji letniej i bez cukru.

Chroń organizm przed nasłonecznieniem

 

W godzinach przedpołudniowych i popołudniowych słońce grzeje najmocniej, co oznacza narażanie organizmu na niebezpieczny udar słoneczny, przegrzanie oraz poparzenia słonecznie. Nie jest to zatem dobry czas dla osób z problemami sercowymi.Osoby z chorobą wieńcową po zawale i innych chorobach układu krwionośnego powinny przebywać na zewnątrz jedynie do godz. 10. rano lub po 17.00, gdy temperatura i upał stają się mniej dokuczliwe. Podczas każdego wyjścia chory powinien pamiętać o nakryciu głowy i odpowiednim ubraniu. Gdy temperatura zbliża się do 30 st. tylko bawełniane i przewiewne materiały najlepiej chronią przed przegrzaniem, umożliwiając skuteczną cyrkulację powietrza i wchłanianie potu.

edz lżej i zdrowiej

Unikaj smażonych i ciężkostrawnych potraw. Wraz z wysoką temperaturą potęgują uczucie ciężkości i osłabiają pracę wielu organów w tym prócz wątroby także serca, które po zjedzeniu ciężkiego posiłku może byc bardziej obciążone. Na upały najlepsze są dania z grilla lub gotowane na parze, warzywne sałatki na barze sezonowych warzyw i owoców, koktajle z jogurtem i owocami a także lekkie chłodniki i zupy owocowe.

Unikaj zatłoczonych miejsc

W czasie dokuczliwych upałów zastanów się nad korzystaniem z publicznych środków transportu oraz miejsc, gdzie panuje tłok. Jeśli nie musisz załatwiać ważnych spraw, odłóż je na czas, gdy temperatura spadnie lub poproś kogoś bliskiego o pomoc w załatwieniu sprawunków. W zatłoczonych i gorących budynkach łatwo o omdlenie i pogorszenie stanu zdrowia, dlatego nie warto ryzykować.

Wysiłek fizyczny? Tylko umiarkowany

Praca w ogrodzie, w domu podczas upału jest równie niebezpieczna nawet dla zdrowych osób, dlatego, planując wysiłek fizyczny zastanówmy się nad jego intensywnością. Wszelkie prace domowe wykonujmy po godzinie 17.00 lub wcześnie rano, gdy temperatura jeszcze nie jest uciążliwa.

http://www.senior.fit.pl/zdrowie-seniora/problemy/serce-w-upale,897,1,0.html

 

 


Centrum Językowe Konik | ul. Słowiańska 17/1 | 67-200 Głogów | woj. dolnośląskie | email: centrum.j.konik@gmail.com | tel. 767 275 323 | NIP: 6932012973

Dlaczego mówią, że jesteśmy najlepsi?

  • możliwość zatrudnienia się na warunkach niemieckich, co przekłada się na relatywnie wyższe zarobki wypłacane według przejrzystych zasad 

  • mnóstwo nowych, atrakcyjnych ofert pracy każdego dnia – szansa wyboru dogodnej lokalizacji w Niemczech

  • wykwalifikowana, służąca poradą i pomocą kadra – jesteśmy nastawieni na współpracę z Tobą 24h/doba/7 dni w tygodniu

  • darmowe kursy języka niemieckiego i wsparcie doświadczonych pielęgniarek

  • dbamy o Twoje bezpieczeństwo – możesz w każdej sytuacji liczyć na nasze wsparcie, także w najtrudniejszych przypadkach.  

  • Nagroda Specjalna dla Centrum Językowego Konik w konkursie pod tytułem "Pracodawca Godny Zaufania"

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami)