Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Opiekunka osób starszych
  • Zarejestruj

Do zawodów, wśród których brakuje pracowników w Europie Zachodniej, ostatnio dołączył zawód opiekunki. Niemcy rekrutują osoby w Polsce, gdzie ludzie często postrzegają emigrację jako szansę na zdecydowanie wyższe zarobki i lepsze benefity socjalne. Praca jako opieka domowa cechuje się jednak zupełnie inną specyfiką. Nie jest to zwykłe zajęcie, ale zawód wymagający od zatrudnionej dużej empatii, wrażliwości i zdolności komunikacyjnych.

Najczęstsze wątpliwości

Kobiety, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w Niemczech na stanowisku opiekunki osób starszych zadają sobie szereg pytań. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Na jakie zarobki mogę liczyć? Opiekunka osób starszych zarabia od 900 do nawet 1500 euro. Pensja uzależniona jest od doświadczenia, zakresu powierzonych obowiązków oraz stopnia znajomości języka niemieckiego.
  • Czy znajomość języka niemieckiego jest konieczna? Tak, przynajmniej w podstawowym zakresie. Organizujemy doszkalające kursy dla osób, które znają tylko podstawy lub w ogóle nie miały styczności z tym językiem.
  • Na jak długo wyjeżdżam? Praca odbywa się zazwyczaj w systemie dwumiesięcznym. Wyjeżdża się do Niemiec na osiem tygodni pracy i po tym czasie na taki sam okres wraca się do Polski. Uwarunkowane jest to specyfiką pracy – nie odbywa się ona w typowych godzinach od 8 do 16, ale wymaga często znacznie większego zaangażowania.
  • Czy wiem kim będę się zajmować? Tak. W każdym ogłoszeniu o pracę podane są podstawowe dane o pacjencie, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia kandydatury otrzymuje się kolejne, bardziej szczegółowe informacje o swoim podopiecznym.
  • Czy podołam? To pytanie, na które oczywiście nie ma jednej odpowiedzi. Praca opiekunki nie jest łatwa, ale z drugiej strony może być źródłem satysfakcji, jaką niesie pomaganie ludziom w potrzebie.

Podstawowe zadania opiekunki

W zakres podstawowych obowiązków każdej opiekunki wchodzą:

  1. Pilnowanie terminów wizyt u lekarzy i dowożenie pacjentów do gabinetów w ustalonych dniach i godzinach.
  2. Stosowanie się do zaleceń specjalistów w zakresie doboru lekarstw i stosowania zabiegów rehabilitacyjnych i pielęgnacyjnych.
  3. Zapewnienie towarzystwa podopiecznemu w czasie krótkich spacerów, jak i dłuższych wyjazdów.
  4. Utrzymywanie domu w czystości i wykonywanie czynności porządkujących, m.in. pranie, prasowanie, robienie zakupów, odkurzanie).
  5. Przygotowywanie posiłków i, jeśli jest taka potrzeba, pomoc choremu w ich spożyciu.
  6. Wsparcie podopiecznego w wykonywaniu codziennych, prostych czynności, takich jak ubieranie się, dbanie o higienę osobistą i przemieszczanie się.
  7. Urozmaicanie i animacja czasu wolnego seniora, prowadzenie rozmów.

Powyższa lista jest ustandaryzowana i zawiera tylko typowe, najczęściej pojawiające się obowiązki w pracy przy opiece nad seniorami. Tymczasem wiele pacjentów wymaga często innych, dodatkowych usług, które warunkuje typ choroby, na którą cierpią lub stan psychiczny, w jakim się znajdują.

Jak więc zostać opiekunką osób starszych? Wystarczy zgłosić się do naszego biura pośrednictwa pracy lub od razu wysłać aplikację na jedną z ofert dostępnych na naszej stronie. W razie kolejnych wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny – z chęcią odpowiemy na pytania i przybliżmy dokładniej realia pracy w Niemczech.

Centrum Językowe Konik | ul. Rembowskiego 67/46 | 95-100 Zgierz | woj. łódzkie | email: centrum.j.konik@gmail.com | tel. 767 275 323 | NIP: 6932012973

Dlaczego mówią, że jesteśmy najlepsi?

  • możliwość zatrudnienia się na warunkach niemieckich, co przekłada się na relatywnie wyższe zarobki wypłacane według przejrzystych zasad

  • mnóstwo nowych, atrakcyjnych ofert pracy każdego dnia – szansa wyboru dogodnej lokalizacji w Niemczech

  • wykwalifikowana, służąca poradą i pomocą kadra – jesteśmy nastawieni na współpracę z Tobą 24h/doba/7 dni w tygodniu

  • darmowe kursy języka niemieckiego i wsparcie doświadczonych pielęgniarek

  • dbamy o Twoje bezpieczeństwo – możesz w każdej sytuacji liczyć na nasze wsparcie, także w najtrudniejszych przypadkach.

Otrzymasz na bieżąco informacje o ofertach pracy w Niemczech oraz cenne porady.