Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
MY W MEDIACH
  • Zarejestruj

 

28 lutego br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki VII edycji konkursu                                                            o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Na uroczystej Gali wręczono statuetki zwycięzcom.

W sytuacji, kiedy to firmy poszukują pracowników, bycie godnym zaufania pracodawcą to wielki atut. Godnym zaufania, czyli nie                             -tylko rzetelnym, ale również racjonalnie patrzącym na rozwój firmy. Elementem tego racjonalizmu jest inwestowanie w pracowników.              Warto przecież zatrudniać najlepszych. A żeby ci dobrzy stali się najlepszymi, muszą mieć ku temu odpowiednie warunki.                                  Konkurs „Pracodawca Godny Zaufania” wyłania właśnie takie firmy. 

„Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku. Jej podstawowym celem jest promowanie                                                 wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej.

Kapituła Konkursu przyznała Nagrody Specjalne. Uhonorowano nimi pracodawców, którzy w szczególny sposób wyróżniają                                       się w zakresie realizowanej polityki socjalnej:

Centrum Językowe Konik otrzymało nagrodę za zapewnienie pracownikom wysokiego komfortu pracy, atrakcyjnego                            systemu motywacyjnego i edukacyjnego.

 

Centrum Językowe Konik otrzymało nagrodę wśród tak znakomitych firm jak: Mokate S.A., Pl2012+, Grupa Mlekovita,

Polska Grupa Górnicza, PKO BP oraz Poczta Polska.

 

 

 

 

 

 

NASZ TEAM:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

SZEFOWA KONIKA W "PYTANIU NA ŚNIADANIE"

 


7 września 2016r, Magdalena Kopacz, szefowa firmy Centrum Językowe KONIK specjalizującej się w wysyłaniu opiekunek osób starszych do pracy w Niemczech, była gościem w PYTANIU NA ŚNIADANIE, gdzie odpowiedziała na pytania związane z branżą opieki nad osobami starszymi w Niemczech. W swojej rozmowie przedstawiła jak zostać opiekunem niemieckiego seniora, przybliżyła charakterystykę tej pracy, mówiła o atutach i korzyściach płynących z tej formy zatrudnienia czyli stabilizacji, legalnej pracy, pracy stałej i wysokich zarobkach oraz o tym, że osoba wyjeżdżająca nigdy nie jest pozostawiona sama sobie, gdyż przez cały okres swojego pobytu ma kontakt zarówno z polskim, jak i niemieckim koordynatorem

 

Na uwagę zasługuje również szczera wypowiedź jednej z opiekunek – p. Małgorzaty Cholewy, która znalazłszy się na życiowym zakręcie , wybrnęła z kłopotów podejmując zatrudnienie jako opiekunka seniorów w Centrum Językowe KONIK . Pani Małgosia opowiedziała co było powodem, że trafiła do firmy Konik, że pracuje już ósmy rok, opowiedziała o swojej podopiecznej, opisała typowy dzień z seniorem, mówiła o obawach jakie miała przed podjęciem tej pracy oraz o tym, że te obawy okazały się bezpodstawne. W swoje rozmowie podkreśliła, że gdyby miała jeszcze raz podjąć decyzję czy wyjechać za granicę i opiekować się osobami starszymi – to z pewnością postąpiłaby tak samo, zaś przyszłym opiekunom poradziła, aby nie zwlekali z decyzją i spróbowali swoich sił opiece, gdyż ta praca może okazać się ich marzeniem.

 

 

 

 

 


_______________________________________________________

 

 

KONIK W FAKT24.PL

 

Magdalena Kopacz- włascicielka Centrum językowego Konik w Głogowie była gościem w FAKT24.pl. Szefowa firmy odpowiedziała na szereg nurtujących pytań związanych z opieką nad osobami starszymi, między innymi:

 

Dlaczego niemieccy seniorzy decydują się na zatrudnienie Polskich opiekunek?

Co najbardziej przyciąga polskie opiekunki do wyjazdu do Niemiec?

Jak szukać dobrego i wiarygodnego pracodawcy?

 

Zapraszamy do przeczytania pełnego artykułu:

Liczba osób 65+ w Polsce wzrośnie w ciągu najbliższych 20 lat o ok. 3 mln, czyli do 8,5 mln osób. Podobny wzrostowy trend obserwujemy u naszych sąsiadów za Odrą. Rosnący popyt na usługi opieki długoterminowej odnotowywany jest także w każdym starzejącym się społeczeństwie na świecie. Czynniki jakie na to wpływają to m.in. wydłużenie wieku życia, większa zachorowalność na choroby przewlekłe, zmiana modelu funkcjonowania rodziny oraz rosnąca liczba gospodarstw jednoosobowych.

Dlatego coraz więcej seniorów za zachodnią granicą potrzebuje fachowej opieki a dla polskich opiekunek otwiera się szeroki rynek pracy. O tym, dlaczego polskie opiekunki są cenione na niemieckim rynku pracy, rozmawiamy z Magdalena Kopacz, właścicielem Centrum Językowego Konik, firmy, która przez kilka lat wyrosła na znaczącego i wiarygodnego pośrednika na rynku pracy.

Dlaczego niemieccy seniorzy decydują się na zatrudnienie Polskich opiekunek?

Polskie opiekunki są bardzo poszukiwane na niemieckim rynku ale także we Francji, Luksemburgu czy w Szwajcarii, gdzie również za naszym pośrednictwem trafiają opiekunki. Są cenione przez seniorów przede wszystkim za swój profesjonalizm, gospodarność, gotowość do pełnienia opieki nad seniorem przez 24 h na dobę, a także troskę, oddanie i życzliwość jaką otaczają swojego podopiecznego. Wymienianą spośród kilku najistotniejszych jest także umiejętność dostosowania się do wymogów konkretnej rodziny.

 

Co obecnie najbardziej przyciąga polskie opiekunki do wyjazdu do pracy za Odrę?

Myślę, że najistotniejszą rolę odgrywa atrakcyjne wynagrodzenie – nawet trzykrotnie wyższe w Niemczech niż w Polsce. Drugim ważnym czynnikiem, często podkreślanym przez naszych pracowników jest legalność zatrudnienia i możliwość wyboru formy zatrudnienia (umowa zlecenie z ubezpieczeniem polskim lub umowa zlecenie z ubezpieczeniem niemieckim), a także różnorodność ofert. Warto wspomnieć o pozostałych korzyściach jakie proponujemy naszym opiekunkom. W przypadku wyboru ubezpieczenia niemieckiego już po 5 przepracowanych latach – (warunkiem jest odprowadzenie 60 miesięcznych składek i osiągnięcie 67 roku życia) pracownikowi przysługuje niemiecka emerytura. Przy czym nie jest tu wymagana ciągłość pracy, a składki mogą zostać zsumowane. Ponadto swoim pracownikom, jako nieliczni, oferujemy ubezpieczenie zdrowotne w niemieckiej państwowej kasie chorych. Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech daje możliwość pracownikowi darmowego korzystania z niemieckiej służby zdrowia już od pierwszego dnia pracy. Posiadając niemiecką kartą ubezpieczeniową osoba nabywa takie same prawa, jak każdy obywatel Niemiec. To nie koniec korzyści jakie niesie praca w Niemczech. Otóż Polskim opiekunkom pracującym 12 miesięcy (w ciągu ostatnich 18 miesięcy kalendarzowych), przysługuje prawo do zasiłku dla bezrobotnych, o czym niewielu zatrudnionych w Niemczech Polaków wie. Na uwagę zasługuje również fakt, że nasza firma pomaga w załatwianiu Kindergeld, czyli świadczeń rodzinnych przysługujących rodzicom (opiekunom prawnym) dzieci do 25 roku życia.

Czy na takie warunki pracy mogą liczyć wszystkie opiekunki wyjeżdżające do pracy w Niemczech?

Nie oczywiście że nie. Wynika to przede wszystkim z umów jakie mają podpisane agencje z rodzinami. Dlatego tak istotne jest aby osoby decydujące się na podjęcie pracy w Niemczech bardzo rzetelnie weryfikowały firmy pod kątem warunków zatrudnienia jakie oferuje im przyszły pracodawca.

Jak zatem szukać dobrego i wiarygodnego pracodawcy? Jakich rad udzieliłaby Pani kobietom, które chcą wyjechać do pracy za granicę?

Firm oferujących pracę w charakterze opiekunki w Niemczech jest w Polsce ok. 1000. Począwszy od małych opiekujących się 20 – 30 rodzinami niemieckimi, po duże oferujące opiekę nawet dla 1500 rodzin niemieckich. Wiodących firm jest jednak kilka. Centrum Językowe Konik współpracuje z największymi agencjami pośrednictwa pracy w Niemczech – głównie z SenioCare24, SunaCare i Senioren Service Curita24. Owocna współpraca z niemieckimi partnerami przekłada się na gwarancję wysokiej jakości usług świadczonych przez polską firmę.

Osobom, które zgłoszą się do Centrum Językowego Konik, oferujemy pomoc w znalezieniu legalnego zatrudnienia w Niemczech. Konik gwarantuje wysokie zarobki, bonusy, premie, a także 24-godzinny kontakt z polskojęzycznym koordynatorem. Opiekunki dostają także zwrot kosztów podróży. Gwarantujemy pracę każdej osobie, która ma doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i chociaż w stopniu podstawowym zna język niemiecki. Jeśli nie zna, najpierw szkolimy. Firma zatrudnia obecnie około 300 osób. Można się z nią skontaktować: dzwoniąc bezpośrednio do działu rekrutacji 570718736, odwiedzając indywidualnie nasze biuro w Głogowie lub wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na naszej stroniewww.pracadlaopiekunek.com.pl.

 

 

 

 

"GENTLEMAN" PISZE O NAS!

 

"Gentleman" przeprowadził w ostatnim czasie wywiad z szefową Centrum Konik w Głogowie Panią Magdaleną Kopacz na temat niegdyś skromnej firmy językowej, a dziś potężnym posredniku na rynku pracy. Właścicielka firmy odpowiedziała na szereg pytań dotyczących pracy w opiece. Między innymi można dowiedzieć się, co przyciąga polskich pracowników do rynku niemieckiego, kogo Niemcy zatrudniają najchetniej i jak udaje się zbudować zaufanie po obu stronach. Ale o tym dokładniej można dowiedzieć się czytając cały artykuł. Zapraszamy do lektury:

 

   
BYLISMY W "DZIEŃ DOB4RY" W TVN

 

Centrum Językowe Konik w Głogowie było gościem w „Dzień Dobry TVN” !

 

W czwartek 05. listopada 2015 roku szefowa Konika Magdalena Kopacz wraz z szefową partnerskiej agencji pracySeniocare24 w Niemczech Panią Renatą Fory były gośćmi telewizji TVN.  Tematem przewodnim była praca opiekunki osób starszych w rodzinie niemieckiej. Poruszone zostały między innymi kwestie wiarygodności agencji zatrudnienia,  zarobków opiekunek, ich  kwalifikacji  i znajomości języka niemieckiego. 

Jakie warunki gwarantuje firma polska i niemiecka? Na jakim poziomie kształtują się zarobki opiekunek? Jakie kwalifikacje i jaki poziom języka niemieckiego powinna posiadać przyszła opiekunka? Jakie wsparcie oferują agencje? Na te pytania odpowiadają wyczerpująco szefowe zaprzyjaźninych agencji. Kliknij i zobacz program:  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/jak-bezpiecznie-znalezc-prace-za-granica,184858.html

 

 

 

 

"POLSKIE PERŁY" POSZUKIWANE!

 

 

 

 

 

 

Centrum Językowe Konik 24 w Głogowie opisane zostało w Newsweeku. Rozmowa przeprowadzona została z szefową firmy Panią Magdaleną Kopacz, która wyjasnia ważne kwestie związane z działalnoscią firmy i odpowiada na pytania dotyczące pracy opiekunki, jej zarobków oraz obowiązków wykonywanych podczas pobytu w niemieckiej rodzinie. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu:

 

12-10-2015 , ostatnia aktualizacja 13-10-2015 15:48

 

Społeczeństwo niemieckie starzeje się bardzo szybko. Dlatego coraz więcej seniorów za zachodnią granicą potrzebuje fachowej opieki. Dzięki temu otwiera się szeroki rynek pracy dla polskich opiekunek. Ja znaleźć rzetelnego pośrednika, który pomoże znaleźć legalne zatrudnienie w Niemczech?

 

Centrum Językowe Konik współpracuje z największymi agencjami pośrednictwa pracy w Niemczech – głównie z SenioCare24, SunaCare i Senioren Service Curita24. Owocna współpraca z niemieckimi partnerami przekłada się na gwarancję wysokiej jakości usług świadczonych przez polską firmę.

Osoby, które zgłoszą się  do Centrum Językowego Konik, mogą liczyć na pomoc w znalezieniu legalnego zatrudnienia w Niemczech. Konik gwarantuje wysokie zarobki, bonusy, premie, a także 24-godzinny kontakt z polskojęzycznym koordynatorem. Opiekunki dostają także zwrot kosztów podróży. – Gwarantujemy pracę każdej osobie, która ma doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i chociaż w stopniu podstawowym zna język niemiecki. Inaczej niż inne firmy nie narzucamy rodzaju zleceń  klientom – mówi Magdalena Kopacz, właściciel firmy Centrum Językowe Konik.

 

Oznacza to, że każdy sam może zadecydować czy za granicę do pracy pojedzie na zastępstwo czy podejmie się zupełnie nowego zlecenia. Tylko od klienta firmy Konik zależy również to, czy pracę w Niemczech podejmie z ubezpieczeniem polskim czy z niemieckim (każda osoba wybiera to co jest dla niej najkorzystniejsze). A co najważniejsze, po 5 latach pracy w Niemczech  opiekunka nabiera uprawnień by ubiegać się o niemiecką emeryturę. Takie korzyści, jak dotąd oferuje tylko nasza firma – wyjaśnia Magdalena Kopacz.

Dlaczego warto już teraz dokładnie zapoznać się działalnością firmy Konik? Bo stopniowo będzie ona oferowała coraz więcej atrakcyjnych miejsc pracy dla opiekunek. Dzieje się tak, ponieważ  w Niemczech rodzi się coraz mniej dzieci, a starsze osoby żyją coraz dłużej. Oznacza to, że coraz więcej seniorów za zachodnią granicą będzie potrzebowało fachowej opieki. Tak otwiera się duży rynek pracy dla Polek, które szukają zatrudnienia w Niemczech. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego dzisiaj w Niemczech opieki wymaga 2,4 mln osób, w 2050 r.  będzie to  już ok. 4,7 mln osób. Oznacza to, że za 25 lat co piętnasty mieszkaniec Niemiec nie poradzi sobie bez fachowego wsparcia pielęgniarki.

 
 
 
 
 

Dlatego już dzisiaj tysiące gospodarstw domowych w Niemczech poszukuje kobiet z Europy Wschodniej, z Polski, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Ukrainy. Profesjonalne opiekunki potocznie nazywane są często „polskimi perłami”. Opiekunki mieszkają najczęściej wspólnie z osobami, którymi się opiekują, aby w każdej chwili mogły być gotowe do pomocy. W domy podopiecznego dostają też wyżywienie.

Na czym polega praca opiekunki osób starszych? Do jej głównych zadań należy pomoc w utrzymaniu higieny osobistej podopiecznego (mycie, czesanie, ubieranie) oraz karmienie. W przypadku osób chorych lub niepełnosprawnych opiekunka może odpowiadać również za zmianę opatrunków czy rehabilitację. Jej zadaniem jest często także pomoc w utrzymaniu mieszkania w czystości (sprzątanie, mycie naczyń, pranie) czy pomoc w wykonywaniu obowiązków domowych. Opiekunka może również zajmować się załatwianiem różnych spraw poza domem podopiecznego, np. realizowaniem recept, opłatą rachunków. – Podstawowym warunkiem jaki muszą spełniać kandydaci do pracy w tym zawodzie jest sama chęć sprawowania opieki nad drugą osobą.

 

Najczęściej pomocy tej wymagają osoby, którym stan zdrowia uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności i zadbanie o własną higienę, dlatego od opiekunów oczekujemy dużej cierpliwości, wyrozumiałości, łagodności i zrozumienia dla drugiej osoby – tłumaczy  Magdalena Kopacz.

W znalezieniu tego typu pracy w Niemczech pomagają pośrednicy. Jednak zanim zdecydujemy się na ich usługi warto sprawdzić, czy firma która wybraliśmy, jest solidna. Centrum Językowe KONIK powstało we wrześniu 2010 r. Jego siedziba znajduje się w Głogowie. Firma znajduje się w Centralnym Rejestrze Ewidencji Działalności Gospodarczej. Jej założycielką i szefową jest Magdalena Kopacz, mgr filologii germańskiej ukończonej na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Początkowo Centrum Językowe KONIK działało jako szkoła językowa. – Uczestnicy biorący udział w naszych kursach chcieli wykorzystać zdobyte umiejętności językowe w pracy za granicą. Dlatego Centrum Językowe KONIK rozszerzyło swoją działalność  – tłumaczy Magdalena Kopacz. 

Dzisiaj firma Konik świadczy usługi opiekuńcze i pielęgniarskie na rzecz klientów indywidualnych głównie w Niemczech, ale także w Szwajcarii, Luksemburgu czy Francji. Tworzą ją wykwalifikowane opiekunki oraz doświadczeni konsultanci i rekruterzy, którzy mają szeroką wiedzę o procedurach i standardach usług opiekuńczych oraz warunkach zatrudnienia w poszczególnych krajach. Firma zatrudnia około 300 osób, można się z nią skontaktować  na trzy sposoby: odwiedzić  biuro w Głogowie, wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy ze strony  www.pracadlaopiekunek.com.pl lub zadzwonić do firmy pod numer 0048 76 727 53 23 lub bezpośrednio do działu rekrutacji 570718736.

Na podstawie odesłanego formularza dział rekrutacji kontaktuje się z kandydatką i umawia na spotkanie w siedzibie firmy. – Na rozmowie sprawdzamy umiejętności językowe i kwalifikację kandydatki, omawiamy też szczegóły współpracy. Po akceptacji oferty podpisujemy umowę, służymy też pomocą w znalezieniu transportu –  tłumaczy Magdalena Kopacz. 

 
 
 
 
 
 


Centrum Językowe Konik | ul. Słowiańska 17/1 | 67-200 Głogów | woj. dolnośląskie | email: centrum.j.konik@gmail.com | tel. 767 275 323 | NIP: 6932012973

Dlaczego mówią, że jesteśmy najlepsi?

  • możliwość zatrudnienia się na warunkach niemieckich, co przekłada się na relatywnie wyższe zarobki wypłacane według przejrzystych zasad 

  • mnóstwo nowych, atrakcyjnych ofert pracy każdego dnia – szansa wyboru dogodnej lokalizacji w Niemczech

  • wykwalifikowana, służąca poradą i pomocą kadra – jesteśmy nastawieni na współpracę z Tobą 24h/doba/7 dni w tygodniu

  • darmowe kursy języka niemieckiego i wsparcie doświadczonych pielęgniarek

  • dbamy o Twoje bezpieczeństwo – możesz w każdej sytuacji liczyć na nasze wsparcie, także w najtrudniejszych przypadkach.  

 

Zapisz się na bezpłatny biuletyn

Otrzymasz na bieżąco informacje o ofertach pracy w Niemczech oraz cenne porady.